/

برای شروع چه گیتاری بخریم؟

فهرست انجمن موسیقی شناسی آموزشگاه تخصصی گیتار برای شروع چه گیتاری بخریم؟

• سازنده
    جستار
    حمیدی
    • موضوعات: 6
    • پاسخ ها: 2

سلام
    میخوام گیتار شروع کنم .
    برای خرید گیتار چه نکاتی رو توجه کنم و به نظرتون چه گیتاری بخرم لطفا راهنمایی کنید؟ممنون

🔊 ما به این دلیل روی کره ی زمین زندگی می کنیم که از زندگی لذت ببریم❤
    به حرف های کسانی که به شما چیزی غیر از این می گویند گوش ندهید🧡

0
  • نویسنده
    پاسخ ها
      لاویچ
        • موضوعات: 3
        • پاسخ ها: 23

درود فراوان/خوش آمدید
      برای خرید بهترین گیتار با توجه به پولی که می خواهید هزینه کنید باید به چند نکته توجه کنید.
      چنانچه هیچ اطلاعاتی از گیتار ندارید … بهتره با یک نفر با تجربه مشورت کرده و کمک بگیرید.
      قبل از هرچیزی سبکتون رو انتخاب کنید؟؟
      همانطور که می دانید گیتارها با توجه به سبک و تکنیک گیتاریست ها دسته بندی میشن…
      من در خرید گیتار کلاسیک به این موارد خیلی توجه می کنم .. اما موارد دیگری هم وجود دارد که باید به انها هم توجه کرد اما موارد مهم اینها هستند:
      از فروشنده یا دوستتان که نوازنده است بخواهید تا گیتار را استاندارد کوک کند و یک گام آکورد در یک ریتم مثلا رومبا اجرا کند: در هنگام اجرا ببینید صدای ساز را دوست دارید؟ اگر خوشتان نیامد از او بخواهید گیتار دیگری را با همین ریتم و اکورد اجرا کند… این کار را بین چند ساز تکرار کنید و در نهایت بهترین صدا را انتخاب کنید.
      دوم اینکه تمام فرت های گیتار باید دونه به دونه اجرا بشن تا ایرادی نداشته باشن و صدای تولید شده هم شفاف باشه و به قول معروف gez نداشته باشه.
      وقتی این دو مورد را بررسی کردید دیگه جای نگرانی نیست و چنانچه مشکل دیگری داشته باشه میشه درستش کرد!
      و سوم اینکه بررسی کنید که فاصله سیم ها در حالت open از فرت 12 بین 3.2 الی 4 میلی متر باشه (به اصطلاح “اکشن گیتار” ، گیتاری که اکشن کمی داشته باشه راحت تر میشه نواخت اگر دیدید اکشن گیتار بیشتر از 4 میلیمتر بود از فروشنده بخواهید که گیتاری با اکشن بین 3.2 الی 4 میلی متر برای شما تست کند م یا اکشن همین گیتار را تنظیم کند.
      توجه داشته باشید که اکشن در گیتارهای آکوستیک و الکتریک فرق میکنه من برای گیتار کلاسیک گفتم. در ادامه امیدوارم توضیحات بدردتون بخوره / بازم با اساتید گایتاریست مشورت کنید.روزخوش

به دیگران همان‌طور احترام بگذارید که دوست دارید به شما احترام بگذارند.

4+
      شهابی
        • موضوعات: 0
        • پاسخ ها: 4

فاصله سیم ها در حالت open

سلام ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم میشه یکم توضی بدین؟

یه روز خوب میاد

1+
      لاویچ
        • موضوعات: 3
        • پاسخ ها: 23

درود –
      وقتی سیم بدون گرفتن فرت در گیتار آزاد اجرا میشه اون سیم open یا با علامت O مشخص میشه.
      منظورم اینه که توی حالت عادی بدون اینکه دستمون روی صفحه انگشت گزاری باشه باید فرت 12 بررسی بشه. 🙂

• این پاسخ 1 ماه، 2 هفته پیش توسط لاویچ اصلاح شده است.

به دیگران همان‌طور احترام بگذارید که دوست دارید به شما احترام بگذارند.

2+
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.