|

اولین سالروز تولد دوباره مایکل جوزف جکسون بزرگ

مایکل جوزف جکسون Michael Jackson

مایکل جوزف جکسون Michael Jackson

مایکل جوزف جکسون Michael Jackson
مایکل جوزف جکسون Michael Jackson

مایکل جوزف جکسون در تاریخ جمعه ۷ شهریور ۱۳۳۷ متولد شد و در تاریخ پنج‌شنبه ۴ تیر ۱۳۸۸در گذشت. و در طول زندگی چه کرد؟ سوالی است که می خواهم جوابی قانع کننده ای درباره اش بنویسم .

امروز دقیقا” یک سال از فوت این بزرگ موسیقی دان می گذرد و و اگر از شوکی که به خانواده وی وارد شده عبور کنیم ، با اندوه هزاران طرفدار در گوشه و کنار کره زمین روبرو خواهیم شد . به راستی باید کمی اندیشید که چرا وی این قدر دوستار دارد و یادش همچنان در میادین ادب و هنر زنده است !! با مطالعه زندگینامه این چنین افراد بزرگی ذهن ما همیشه در خود سوالاتی را می پروراند و هر روز که می گذرد و جوابی نمی یابد ، جوابی بزرگ و مفیدتری را طلب می کند . و شایعات هستند که گاهی به ذهن های خسته ما جوابی قانع کننده می دهند . که به نوعی می تواند یک فاجعه بزرگ محثوب شود. هر فردی برای دوست داشتن یک نفر یا یک شی یا … دلیل خاص خودش را دارد و دیده می شود برای بیزار شدن از چیز مورد علاقه اش با دلایل و شواهد دیگران شروع به کناره گیری از مورد علاقه هایش می کند !

به راستی چرا این چنین است ؟  سوالی است که من جواب کاملی در باره اش نمی توانم بنویسم اما با پاسخ به سوال : مایکل جکسون در طول زندگی چه کرد؟  جواب قانع کننده ای از این مبحث ، ذهن شما را آرام خواهد ساخت.

مایکل را از دوران کودکی ام می شناسم. و اطلاعاتی را که در باره اش به دست آورده ام بسیار کم است . چون عقیده دارم زندگی مایکل را نمی توان در چندین کتاب خلاصه کرد . زندگی او همیشه سوژه ی مناسبی برای رسانه ها به شمار می رفت و گاهی دیده ام کسانی به نقل از وی حرف هایی زدند که بعد خود مایکل اعلام کرد که اصلا چنین نیست و  شایعه و دروغ است … اکنون نیز نام او همه جا به گوش میرسد. و اخبار جدید آثار او نیز هوادان را به هیجان می آورد .مایکل جکسون مردی از جنس خاطره ها و از هوای پاک سلام به تمام جهان با زبان هنر با صدایی آهسته زمزمه کرد ، نمی توانم هرگز بدرود بگویم با نگاه های خسته مردمان خسته و زحمت کشی که اوقاتی را با من می گذرانند.

michael jackson smooth criminal
michael jackson smooth criminal

جهان از دیدگاه او ناراحت به نظر می رسید و همیشه مردم را در ترانه هایش به توجه و گرامی داشتن نعمت های خدا در سرتاسر جهان تشویق می کرد . به راستی مایکل خیلی زود رفت و با سر افرازی رفت ولی نام و اهداف وی هیچگاه از ذهن هواداران نخواهد رفت.

مایکل جکسون از کودکی استعداد زیادی در زمینه هنر موسیقی از خود نشان داد و در گروه جکسون فایو فعالیت خود را آغاز کرد . آهنگ های جیمز برون را بسیار دوست می داشت و الگوی خود را جمیز برون می دانست . علاقه شدید او به هنر باعث شد تا در تمامی شاخه های هنر فعالیت داشته باشد . به نظر من مایکل جان در سینما هم می توانست بدرخشد . لازم به ذکر است که فیلم هایی که او در ان ها حضور داشت ، فیلم کوتا بود ولی تاثیرش تا مدت های زیادی در تفکر انسانها باقی خواهد ماند.

سبک بسیار زیبای او در آمیختن هنر شعبده بازی و موسیقی جلوه ای زیبا از هنرش را به نمایش می گذاشت و با اختراع کفشی که با استفاده از آن میتوان بر جاذبه زمین غلبه کرد و در زاویه ۴۵ درجه ایستاد ، حرکت بسیار زیبایی را به نمایش می گذاشت.

طراحی حرکات بسیار جالبی که چشم بیننده را خیره می ساخت و به نوعی توانست بعد جدید ی از  شعبده بازی  و ورزش را خلق کند . و با حرکت “مون والک” نگاه بیننده را به چیزی که وجود ندارد ، خیره سازد . به راستی مایکل با این حرکت بسیار زیبا چه چیزی را با زبان رقص بیان می کند ؟ میتوانید در قسمت نظرات  دیدگاه خود را در رابطه با این سوال بیان کنید . به عقیده لاویچ مایکل با رقص مون والک به طوری می گوید : بعضی اتفاق ها ان طور که به نظر می رسند نیستند و هرگز به چشمانتان اعتماد نکنید. مایکل جکسون رقص را یک ”  احساس خوب ”  بیان می کند و من بر این باورم که وقتی به سبک وی می رقصید . علاوه بر ورزش و شادابی  همه ی احساس های بدتان ( نفرت – کینه – انتقام – …) در یک آن جلوی چشمتان می آید و هر یک را با حرکتی نابود می کنید و هرچه تلاش بزرگتری برای نابودی ” احساس های بد ” می کنید انرژی زیادی را به اطراف می فرستید و حرکت قوی تری خلق شده ، و تماشاگران نیز انرژی مثبت شما را جذب می کنند و به حس خوبی می رسند و شما را تشویق می کنند .

 

مشاهده مون والک Michael Jackson Moonwalk

دلم شکسته است و نمی توانم پرواز کنم . می دانم چون یاد و خاطره مایکل بود نیازی به خودش نبود . گرامی باد یاد و خاطره اش و موفقیت روشن و پر نور برای هواداران وی . حرف دیگری ندارم فقط خداوند شما را حفط کند.

لاویچ – اولین سالروز تولد دوباره مایکل جکسون بزرگ

جمله ای در ستایش سلطان پاپ مایکل جکسون بنویسید.

 

 

۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *