/

رودخانه ی خاطرات

کاش بودی . و می دیدی که بی تو تمام این شهر رنگ خشونت به خود گرفته و درش رنگی از محبت و یک رنگی یافت نمی شود . به هر گوشه از این شهر زیبا می نگرم خاطراتی از بهترین دوستم … خاطرات ان روزهای افتابی را می بینم و اشکهایم توان راه رفتن را از من می گیرند از عشکهای دلی شکسته رودخانه ای خروشان  بروی گونه متولد میشود که من این رودخانه ی پر احساس را رود خانه ی خاطرات نامیده ام . کاش هرکز دفتر خاطرات  نوشته نشده بود عکسی به یادگار نمانده بود و فراموش کردن اسان بود . برای من فراموش کردن جواد بهمنی خیلی سخت است از وقتی رفته است من با خاطراتش زندگی می کنم با یاد جواد با خاطرات سبز ان جنگل …………

امروز برای من روز خوشایندی بود چون نامه ای از بهترین رفیقم به دستم رسید … .

ظهر بود داداشم حسن زنگ زد وگفت نامه ی جواد بهمنی رسید …  من هم بسیار خوشحال شدم لحظه شماری می کردم تا ساعت ۱ بشه و من برم خون و نامه رو بازش کنم و بخونم …

به خونه رسیدم وارد خونه شدم سریع رفتم پیشه حسن و نامه رو از حسن گرفتم سریع بازش کردم چشمام رو بستم و محتویات داخلش رو در اوردم . جواد یه کارت پستال واسم فرستاده بود خیلی قشنگ بود وقتی لای کارت  رو باز کردم چیزی رو دیدم که عشک تو چشمام حلقه زد .

جواد یه عکس واسم فرستاده بود همون عکسی که وقتی ایران بود رفتیم پارک وحدت گرفتیم چه روزی بود یادش به خیر راستش تا  عکس رو دیدم این قدر حالم گرفته شد که نتونستم نامه جواد رو بخونم به خدا یک ساعت درست به عکسه همون طور نگاه می کردم تا خوابم برد . وقتی از خواب بیدار شدم حالم بهتر بود احساس سبکی می کردم . نمی تونم بگم چه احساسی بود ولی هر چی بود خیلی شیرین بود .خلاصه نامه جواد بهمنی رو خوندم بعد از ۵  سال دست خط جواد رو می دیدم . دست خط جواد اصلا برام اشنا نبود . خوب این باید طبیعی باشه چون ما الان در استانه قرن اتم هستیم شاید هم اخرش.

نامه جواد رو که خوندم باز حالم بد شد به قرآن تا امروز فکر می کردم که جواد داره بهش خوش می گزره ولی وقتی نوشته اش رو خوندم باورم شد که اون چه قدر داره سختی میکشه باز من حد اقل توی کشور خودم تنهام ولی جواد چی !!! ؟؟؟  با خانوادش الان بین یه مشت خارجی زبان نفهم گیر کرده  راستش یه چیز هایی هست که نمی شه توی چت  یا پشت تلفن به جواد بگم الان فرصت خوبی پیش اومد تا چند تا شو بگم :

جواد میدونم خودتم می دونی که من وتو چه قدر با هم دوست بودیم و هستیم چه روزهایی رو باهم شب کردیم وچه شبهایی رو با خاطرات قدیمها صبح می کنیم .

پس این حرف هایی که می خوام بگم رو جدی بگیر رفیق :::::::::::

می دونم دلت گرفت ست ولی باید بگم چون ………..

الان که از ایران وطنت دوری زیاد غصه نخور بی خیال باش . بابا اسمون که به زمین نیومده یه چند فرسخی از ما دور شدی .دنیا که اینطوری نمی مونه . مگه قراره تا عبد من و تو از هم جدا باشیم . جواد الان که براتون کلاس زبان گذاشتن از این فرصت استفاده کن و پله های ترقی رو یک به یک برو بالا و کم نیار   وقتی که توی کلاس درس هستی وقتت رو با چت کردن و طراحی وبلاگ تلف نکن ُ، سعی کن  هر چه زودتر زبون اونا رو یاد بگیری تا بتونی یه جایی مشغول به کار بشی . تو اگه فقط چند ماه تلاش کنی میدونم موفق می شی . بابا سعی کن این قدر هم کم صبر نباش درست میشه .

حواست باشه از روی این پله های ترقی نیوفتی پایین چون اگه کم بیاری و بیوفتی پایین کارت تمومه

جوادی من توی این شهر وقتی قدم می زنم همیشه به یاد تو هستم . سعی می کنم که فراموشت کنم ولی نمی شه هر روز که بیدار می شم توی هر زمینه که فعالیتی انجام می دم حرف های تو توی گوشمه انگار هستی و داری نگاهم می کنی . یادته توی اون روز سرد پائیزی توی پارک وحدت یه جمله به من گفتی :

اون روز به این سوالت جواب درستی ندادم ولی الان می خوام جوابش رو کامله کامل توضیح بدم :

راستش الان دوری تو این قدر منو  عوض کرده به خدا اون حسینی که اون قدر شور و شوق داشت مرده من الان خودم هم باورم نمی شه که این قدر  ساکت شدم اصلا توی مغزم فکرهای پوچ رفت امد نداره من فقط به اون روزی فکر می کنم به امید اون روز می خوابم به امید اون روز غذا می خورم ، کار می کنم …. به امید اون روز که زنگ در خونمون به صدا در بیاد و من بیام در رو باز کنم و ببینم که تو پشت دری به خدا اگه همچین صحنه ای واسم اتفاق بیوفته در جا سکته رو زدم ولی این سکته از ۲۰۰۰ سال زندگی هم شیرین تره پس از تو خواهش می کنم که اگه خواستی بیای ایران به من هیچی نگی . نگاه کن جواد تورو به رفاقتمون قسم می دم ، به جون خودم قسمت می دم اگه خواستی بیای ایران به من خبر ندی چون می خوام این صحنه رو تجربه کنم .

این عکس پایین هم رو جواد واسم فرستاد .دستش درد نکنه …

من هم اسکنش کردم گذاشتم اینجا تا دیگران هم لذت ببرند.

 

جواد بهمنی و حسین صباغی    دست خط جواد بهمنی در پشت عکس

به امید آن روز که حسین و جواد دوباره در کنار هم باشند… .

۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *